Proč jóga?

Proč dětská jóga?

Jóga rozhodně není jen o tom, že umíme zacvičit psa, kobru a kočku. Jóga v sobě zahrnuje nejen fyzickou část, ale hlavně tu duchovní. Děti jsou přetěžované stále častěji, nemají řád, neumí odpočívat, správně dýchat a naladit se jeden na druhého. Pomocí jógy se dá všeho velmi přirozeně dosáhnout a zažít u toho spoustu zábavy.

Proč rodinná jóga?

Nároky této společnosti a rodičů na děti jsou čím dál vyšší. Zamysleme se ale, kolik společných chvilek s nimi trávíte. Mnohdy je Vám umožněno jen společné ráno, nebo večer. Přitom i zdánlivě zanedbatelná společná chvilka může vytvořit pevné poutu a vztah s dětmi prohloubit. Nepřetěžujte děti často zbytečnými kroužky. Věřte tomu, že je pro ně mnohem důležitější trávit veškerý možný čas s Vámi, být s Vámi v souladu a cítit, že jste tam v danou chvíli opravdu jen pro ně. Udělejte si společné, klidně i krátké rituály a nalaďte se na sebe. Jak? Jednou z variant je rodinná jóga a kouzlo harmonizační muzikoterapie.

Proč jógová terapie?

Dle ajurvédy jsou tři typy dětí - větrné (rychlé, dynamické, neposedné, rozevláté, sluneční (horké, prudké, vzpurné, plné energie) a měsíční (klidné, stabilní, vyrovnané, tiché). Všechny tyto tři energie bychom měli mít všichni v rovnováze a kdy jindy začít, než od úplného začátku - tedy od narození. Každou tuto energii vrací zpět do středové osy různá vůně, zvuk, či cviky. Děti samy se většinou hned přiřadí, dle svých pocitů, ke své převládající energii. Pro návrat do středové osy pracujeme s jógovou terapií - cviky šité na míru.